משרד הכלכלה משקיע 400 מליון ש"ח להקמת מרכזי היי טק בפריפריה

משרד הכלכלה הודיע על תוכנית לפתיחת שלוחות מחקר ופיתוח (מו"פ) של חברות היי טק בפריפריה. כחלק מהתוכנית יוענקו מענקים בסך כ- 400 מליון ש"ח. התוכנית נועדה לקדם הסטת ההשקעות בהיי טק מהמרכז לפריפריה. לאחר שבמשך שנים לא הצליח המשרד להקים בצפון מפעל דומה לזה של אינטל בקרית גת. ההשקעות הגדולות נועדו לשבור את תקרת הזכוכית של ההי טק, המרוכז בין הרצליה לקרית גת.

במסגרת התוכנית הרשות לחדשנות תתמרץ חברות חדשניות לפיתוח מרכזי מו"פ בפריפריה ב 240 מליון ש"ח. בתוך כך תינתן תמיכה של 10 מיליון שקל לאורך שלוש שנים, לכל חברה שתבצע 80% מהפעילות שלה בפריפריה וש- 60% מעובדיה יתגוררו בפריפריה. המסלול מיועד לתמוך במיזמי מו"פ חדשניים של חברות צומחות, תוך צמצום הסיכון בפתיחת פעילות בפריפריה באמצעות תמיכה המתפרשת על פני שנים. בשיעורי מענק גבוהים ובמתווה יורד. לתוכנית תתווסף תמיכה בפעילות היערכות בשנה הראשונה, ובהתאמות נדרשות נוספות.

בסוף תקופת התמיכה במו"פ, תעמוד בפני החברה זכאות לתוכנית "שכר גבוה" של רשות ההשקעות בסך 100 מליון ש"ח. ההחלטה לתת את המענקים להשקעה בשכר העובדים דרך רשות ההשקעות במשרד הכלכלה, מתבססת על הצורך ביצירת רצף להעסקת עובדים בשכר גבוה בתעשיית העילית בפריפריה.

בהמשך יינתנו מענקים בסך בסך 30 מיליון ש"ח ליזמים שיקימו מבנים להשכרה לתעשיית ההייטק בפריפריה. המבנים אמורים להכיל גם שטחים ציבוריים כמו חדר אוכל, ולספק לבעלי העסקים שירותים בסיסיים, כדי לסייע בידם בתחילת הדרך, ליצור מסגרת תומכת לעסקים. במשרד הכלכלה עובדים בימים אלה על הוראת מנכ"ל שתקבע את הכללים לקבלת המענק. ההוראה צפויה להתפרסם תוך כחודשיים.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

מעוניין להצטרף לדיון?
תרגיש חופשי להשתתף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.