התקשרו עכשיו!

מנכ"ל / סמנכ"ל במיקור חוץ

פגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום הזמן עכשיו!

תן לעסק שלך את הדחיפה שהוא זקוק לה. היועצים שלנו יגיעו אליך לפגישת היכרות ללא התחייבות וללא תשלום. לאחר הפגישה נבנה עבורך תוכנית עבודה מעשית לקידום העסק, כולל הצעת מחיר ולוח זמנים לביצוע.

לתאום פגישה :

מינוי מנכ"ל במיקור חוץ מבטיח כי בראש פירמידת הניהול יעמוד מומחה איכותי ומנוסה. המנכ"ל הוא מי שממונה על כל פעילויות החברה ומייצג אותה בכל פעילות פנימית וחיצונית, תוך שהוא שומר על האינטרסים של החברה ועל רווחיותה. המנכ"ל מתווה את החזון, המטרות והיעדים של החברה, מרכז את הניהול ה אסטרטגי  שיבטיח את יישומם ומכין תכניות עבודה שנתיות ורב-שנתיות בהתאם.

גם עסקים המעדיפים להשאיר בידיהם את תפקיד המנכ"ל, יכולים לצאת נשכרים ממינוי סמנכ"ל חיצוני בעל סמכויות ביצועיות, אשר יפחית מהעומס המוטל על המנכ"ל ויסייע לו להתמודד בהצלחה עם אתגרי התפקיד.

744878fbdd26871c594f57ca61733e09-432x300

היתרונות של מנכ"ל (מנהל כללי) במיקור חוץ

תפקידי המנכ"ל הינם רבים, מגוונים ובעלי השלכות משמעותיות על התנהלותה העסקית של החברה: המנכ"ל הוא זה אשר, בין השאר, יוצר אג'נדה עסקית ברורה, מציב מתווה מטלות, מטרות ויעדים לחברה ולמנהליה עפ"י סדרי עדיפויות ועורך בקרה שיטתית על הביצוע, מנהל קשר עם לקוחות נבחרים, אחראי לניהול השוטף והתקין של החברה, מאשר וחותם על כל הקשור בהתנהלות הכספית והחשבונאית, מקבל החלטות על גיוס כוח אדם ועוד.

לא תמיד יש לחברה יכולת להקדיש למשימות אלה די זמן, משאבים וכוח אדם. העברת תפקידים אלו לידי מנהל כללי מקצועי מומלץ חיצוני של שטרן יועצי ניהול תבטיח את ביצועם באחריות מלאה ועל הצד הטוב ביותר!

ניהול אסטרטגי

אחד התפקידים המרכזיים של מנכ"ל או סמנכ"ל חיצוני הוא הניהול האסטרטגי. תחת הגדרה זו מתרכזת העבודה על פיתוח האסטרטגיה העסקית, האסטרטגיה שיווקית והאסטרטגיה התדמיתית של הארגון, הכנת תכניות עבודה ותקציבים, הכנת נושאים לישיבות הנהלה ומעקב אחר ביצוע ההחלטות שהתקבלו, הגדרת מדדים וכלי בקרה לכל המחלקות בעסק, מעקב לעמידה ביעדים, הכנת נהלי עבודה, איתור הזדמנויות לפיתוח עסקי וקידום, שיפור תהליכים ושיטות עבודה, ניהול מו"מ והתקשרויות עסקיות ופתרון בעיות ניהוליות המתעוררות מעת לעת.

מינוי מנכ"ל חיצוני לחברה משפחתית

עסקים בבעלות משפחתית המנוהלים "מבפנים" עלולים להיות מושפעים מאינטרסים אישיים של בני משפחה מעורבים, הפוגעים ביעילות העסק. לעומת זאת, מנהל חיצוני הוא גורם אוביקטיבי, אשר לוקח על עצמו את הגיבוש וההובלה של החזון העסקי, בונה "אמנה משפחתית" המגדירה בצורה מסודרת את ההסכמים וההבנות בין בני המשפחה וקובע מנגנונים לביצועה. מנכ"ל חיצוני מאפשר ליצור גבולות ברורים בין המשפחה לעסק, ובכוחו להתמודד באופן מקצועי עם אתגרים אופייניים לעסק משפחתי כמו הובלת שינויים, תקשורת בין-דורית אפקטיבית, הובלת מהלכי שינוי והתחדשות, הסדרי פרישה לדור המייסדים ועוד.

מינוי מנכ"ל למפעל משפחתי / לעסק משפחתי / חברה משפחתית יכול להיות גם לתקופה קצובה בת 6 עד 12 חודשים, באחד משלושה המצבים הבאים:

  • מעבר בין-דורי חלק – על מנת להתגבר על אתגר העברה הבין דורית בעסקים משפחתיים.
  • הכשרה מסודרת לתפקיד של מוביל / מנהיג / מנהל כללי מה "משפחה" בעסק המשפחתי.
  • גיוס והשמה של סמנכ"ל / מנכ"ל מקצועי שכיר ושילובו בתפקיד.

אולי יעניין אותך גם :

אימון אישי מנהלים

אימון מנהלים

ייעוץ ופיתוח עסקי

פיתוח ארגוני / תרבות ארגונית / נורמות / שינוי ארגוני

יוצרים סדר בעזרת ייעוץ ארגוני – מה נכלל בשירות

המומחה בדרך אליך!

השאר/י כאן את פרטיך ונקבע לך פגישת אבחון ראשונית

ללא תשלום וללא התחייבות!

ייעוץ עסקי
Call Now Button