אימון (קאוצ'ינג) – Coaching

שיטת האימון (קאוצ'ינג) הופכת רווחת יותר ויותר בקרב המגזר העסקי בזמנים בהם כולם רוצים וצריכים להשתפר ולהתקדם הכי מהר שאפשר. שיטה זו מקנה אפשרות להעצמת העובדים והמנהלים, הסרת חסמים ובניית נתיבים לחזון ומטרות העסק. שטרן יועצי ניהול פועלים בשיטות אימון המותאמות למבנה, צרכי ומטרות העסק במגוון דרכים תוך הקניית "ארגז כלים לחיים" ומתן תוצאות בשטח!

אנו בשטרן יועצי ניהול מאמינים שבאמצעות אימון ניתן להגיע לצמיחה אישית ואישיותית, ניהול עצמי והעזה "לחלום ולפריצת דרך". אנו עושים זאת תוך היכרות, גיבוש ותיאום ציפיות אישיות ועסקיות, בדיקת יכולות אישיות והתאמה לטבע העסק.

אימון Coaching

אימון (אישי / קבוצתי) זוהי צורת טיפול שהחלה בענף הספורט התחרותי במטרה לשפר ביצועים אתלטיים אצל המתמודדים ע"י התחזקות מנטאלית. מאוחר יותר טיפול זה התפתח וגובש לשיטת הדרכה והנחיה ליחידים וקבוצות במגזר העסקי ובחיים הפרטיים.

שיטת האימון השתכללה רבות וכיום מחולקת למספר סוגי אימון שמספקות חברות ייעוץ עסקיות ומאמנים אישיים. האימון העסקי מתייחס לצוותים ויחידים בבתי – עסק (לרבות עסקים משפחתיים בהם האימון לעיתים אינו עסקי גרידא אלא כרוך באימון משפחתי אישי).

עסקים רבים פונים לאימון כאשר העסק עומד בפני קשיים ואינו מגיע ליעדיו, אך יש עסקים שפונים לאימון כאשר הם בתקופת פריחה, על מנת לשמר את הקיים ולהעצים את יכולות העסק ואת הפוטנציאל הגלום בהתפתחותו.

אם כן, מהו בעצם אימון עסקי ?

אימון עסקי הוא התלוות מקצועית של מאמן לכוח האדם בבית עסק לכדי תהליך בו ישופרו ויפותחו: הצוות (ניהול זמן, עבודת צוות, תקשורת, שחיקה). בית העסק (תהליך יצירתי, יוזמות ופרויקטים, תוכנית למיקסום רווחים ואסטרטגיות שוק). כישורי המנהיגות וניהול.

תהליך האימון

תהליך האימון העסקי מובנה על אימון אישי שלוקח מקום במפגשים של המאמן עם המתאמנים, במהלכם מציפים את הבעיות המפריעות / מעכבות את התפתחות האישית והעסקית. המאמן, תוך התחשבות במטרות ויעדים אישיים והעסקים, משקף למתאמנים את המצב הקיים ובעזרת תוכנית עבודה מסודרת מקנה להם כלים להתמודדות עם נקודות תורפה וחולשה שלהם (אישיות, בין – אישיות, מקצועיות וניהוליות עסקיות) ושל העסק (מגבלות, ניהול חסר וכד') עד הסרת החסמים והגעה לחזון המשותף.

המאמן, כאדם המתבונן מהצד ובעל הכשרה מקצועית מתאימה, מסוגל לאמוד ולהעריך את הבעיות האמיתיות שנעוצות בקשיי העסק ומעניק דרכי חשיבה ופעולה אפשריות "לפריצת הדרך המתבקשת". מקרים רבים מתחילים ונגמרים בפרמטר אחד פשוט כמו ניהול לא אפקטיבי והטיפול פשוט גם כן ונקודתי. מקרים אחרים משלבים מספר "חזיתות" בעייתיות אשר טיפול משולב יניב את ההישגים והתוצאות הנדרשות. אם כן, אימון עסקי הוא פתרון קולקטיבי לפיתוח ומינוף יכולות כ"א ותוכניות עסקיות קצרות טווח וארוכות טווח.

אף על פי כן, חשוב לומר ולהדגיש כאן כי בעוד אימון אישי נועד לסייע למתאמנים להתגבר על חסמים ועכבות בתחומי העסק והמעגלים החברתיים המשפיעים עליו, אין להתייחס אליו בשום צורה כטיפול פסיכולוגי. אין בו בכדי לשנות את אופיו של המתאמן אלא את התנהלותו הפוגמת בטובת העסק ו/או המשפחה. כמו כן, אימון עסקי מציב לעצמו יעדים קצרים באופן יחסי – כחצי שנה.

לסיכום , אימון עסקי הוא שיטה נפוצה ומקובלת בשוק העסקי כיום. עסקים רבים נתמכים בעזרת מאמנים עסקיים על – מנת "לצאת מהבוץ", "לשמור את הראש מעל המים" "ואף "לפרוש כנף" ולמקסם את ההצלחה הקיימת וההזדמנויות העומדות בדרכם. בכל מצב, אימון עסקי ומשפחתי כיום הוא טיפול מוכח ויעיל שהציל ומינף עסקים ואינספור משפחות.

0 תגובות

השאירו תגובה

מעוניין להצטרף לדיון?
תרגיש חופשי להשתתף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.