האם אני המנהל, טיפוס של דחין ניהולי?

דחיינות הינה אי-ביצוע פעולה או מטלה ודחייתה בשל חוסר יכולת או חשק לביצועה. מניסיוני הדחיינות אינה בהכרח פועל יוצא של אי-ניהול זמן אלא מורכבת ונובעת מסיבות שונות. להלן כמה דוגמאות שנתקלתי בהם במהלך שנות עבודתי כמאמן מנהלים – הנהלות -Training On The job של חברות ועסקים ופתרונות יעילים למקרים הנ"ל. להלן חלק מהסיבות ופתרונות אפשריים להתגברות על דחיינות ניהולית:

ריבוי משימות – ישנם מקרים בהם ריבוי משימות הוא סימפטום ל "ניהול יתר". לימדו להאציל  סמכויות ותנו לאחרים לעזור לכם במילוי חלקים מהמשימה.

אמונות שליליות – פחד מכישלון והעדר אמונה לגבי היכולות (כישורים, ניסיון וכו') להתמודד עם המשימה. חשבו מה החזקות שלכם שיעזרו לכם בביצוע המשימה, מה החולשות שלכם, והיעזרו באחרים על מנת שישלימו אתכם. עבודת צוות היא דרך יעילה בהתמודדות עם פחדים ויכולת מוגבלת.

פרפקציוניזם – אופייני לבעלי סטנדרטים גבוהים בביצוע משימות, דבר המקשה והופך לעיתים משימות פשוטות למורכבות.

תאמו מראש ציפיות מול נותן המשימה – מה רמת הירידה לפרטים שהוא מצפה לה ובהתאם לכך הציבו יעדים ברורים ברי השגה ותחומים בזמן.

חוסר עניין, העדר הזדהות עם המשימה – שיתוף אחרים בביצוע.

עמימות לגבי המשימה – הבהירו את הדרישות למשימה ובררו מה יחשב כהצלחה במילוי המשימה.

חוסר זמן – חלקו את המשימה למשימות "קטנות" שניתן יהיה לשבצן ביתר קלות ביומן.

ניהול זמן לקוי – נהלו את זמנכם על פי סדרי עדיפות של חשוב לפני דחוף ורשמו משימות לביצוע ביומן כדי שתעמדו בלו"ז.

אם אתם רוצים לנהל טוב יותר? אני מזמין אתכם לתהליך אימון מנהלים "אחד על אחד" על מנת ללמוד כיצד לנהל בצורה אפקטיבית ולדלג מעל הדחיינות כדי להצליח.

למידע נוסף בנושא זה:
אימון ניהולי
אימון עסקי

0 תגובות

השאירו תגובה

מעוניין להצטרף לדיון?
תרגיש חופשי להשתתף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.