הכנת תוכנית עסקית – תוכנית עבודה מעשית – גיבוש והכנת אסטרטגיה עסקית

הכנת תוכנית עסקית בסיסית למיזם חדש ו/או חברה בתהליך פיתוח עסקי והתרחבות ו/ו במהלך חיי עסק היא נדרשת מפעם לפעם להציג לגופים מממנים. הכנת תוכנית עסקית לתכנון פיתוח העסק עבור בנקים או משקיעים ועוד. התוכנית העסקית הינה:

תוכנית ליזם או להקמת עסק חדש, גיוס הון וניהול מו"מ עם משקיעים ושותפים פוטנציאליים בחברה, נטילת הלוואה, ניהול מו"מ מול הבנק/ים לגבי קבלה או הגדלת מסגרת אשראי/מימון לפעילות העסקית, הוספת שותף אסטרטגי או יצירת שותפות עסקית חדשה, התוכנית העסקית היא למעשה הבסיס/הצעד הראשון להשגת המטרה.

תוכנית עבודה – הכוללת גיבוש מטרות, גיבוש מחדש של "סל שירותי / מוצרי / פעילויות העסק", הכנת פילוח שוק וקביעת קהלי יעד, יעדים כספיים להשגה, הכנה וגיבוש תוכנית פעולה הכוללת שיטות עבודה ו/או דרכי פעולה להשגת המטרות, בקרה על הביצוע  תוך כדי ביצוע ועלויות למימוש התוכנית.

גיבוש והכנת אסטרטגיה עסקית – משמע: תרגום המטרות העסקיות למשימות שיווקיות ותפעוליות ועיצוב מדיניות תדמיתית. תהליך התכנון האסטרטגי הוא אבן דרך בהתפתחות חברות. בעזרתו הן קובעות את כיוונן הכללי – מה ברצונן להציע ומיהם לקוחות  המטרה, מהו שדה המערכה בו רוצה החברה להתמודד, כיצד ניתן לזהות הזדמנויות ואיומים וכיצד ניתן ליצור יתרון תחרותי.  אסטרטגיה תפעולית – מגדירה כיוון והיקף פעילות לטווח ארוך, מתאימה את משאבי העסק לסביבה המשתנה ודואגת לארגון  השווקים והלקוחות כך שיעמדו בציפיות בעלי החברה.

0 תגובות

השאירו תגובה

מעוניין להצטרף לדיון?
תרגיש חופשי להשתתף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.