ניהול עסק משפחתי

ייעוץ הוליסטי משפחתי

ניהול עסק משפחתי – עסקים בבעלות משפחתית נהנים, מיתרונות משמעותיים, כמו יציבות, לכידות ומחויבות להצלחה. מצד שני, החיבור בין העסק למשפחה טומן בחובו גם לא מעט סיכונים שעלולים לפגוע בניהול השוטף ולחסום

תהליכים של שינוי וצמיחה.

ליווי עסקים משפחתיים

לנו בשטרן יועצי ניהול, ניסיון רב בליווי עסקים משפחתיים, אשר מאפשר לנו לזהות תהליכים, לזהות מוקדי בעיות ולתת פתרונות שיסייעו לשמור הן על הנכסים העסקיים והן על שלמות המשפחה.

שרותי הייעוץ שלנו מסייעים לכם להעצים את היתרונות של העסק המשפחתי, להתמודד במקצועיות עם קשיים וקונפליקטים ולהכשיר את הקרקע לדורות הבאים. זאת באמצעות:

גיבוש החזון העסקי ומטרות העסק המשפחתי

גיבוש החזון העסקי ומטרות העסק המשפחתי – עיצוב חזון שיגדיר את יעדי העסק ואת ציפיות המשפחה ממנו לטווח הקצר והארוך. מתוך חזון זה נגזרות המטרות האישיות של כל אחד מבני המשפחה והעובדים האחרים בעסק.

קביעת מנגנונים

קביעת מנגנונים – בניית מנגנונים שיגדירו מראש את ההתנהלות הארגונית והעסקית באופן שימקסם את התועלות של כל המעורבים וימנע הפתעות בלתי צפויות בהמשך, כולל:  מבנה הירארכי ותחומי אחריות וסמכות לכל אחד מבני המשפחה הפועלים בעסק, תהליכי קליטת עובדים הן מקרב בני המשפחה והן מחוצה לה, מיסוד ישיבות ניהול, נהלי קבלת החלטות, תקנון חובות וזכויות, הסכמי עבודה עם בני משפחה ועם עובדים חיצוניים, מסלולי קידום, שיטות הערכה ותגמול.

אמנה משפחתית

אמנה משפחתית – סיוע בבניית של אמנה או חוקה משפחתית – מסמך הכולל הסכמים והבנות בין בני המשפחה בנושאים כמו: דרכי הכניסה והפרישה מהעסק, עבודה משותפת, מכירת הזכויות בעסק, מעורבות בני משפחה שאינם פעילים בעסק, זכויותיהם וחובותיהם.

אימון עסקי משפחתי

אימון עסקי משפחתי – נמצא על קו התפר בין אימון עסקי לאימון אישי. פעמים רבות מסתבר שמתחת לבעיות העסקיות מסתתרות בעיות שמקורן ביחסים המשפחתיים, מה שמכתיב התייחסות רגישה הרבה יותר. האימון העסקי – משפחתי מוכיח את עצמו פעם אחר פעם כאחד הכלים האפקטיביים ביותר ליצירת מערכת עסקית יציבה ואיכותית, טיפוח עבודת צוות ושמירה על הלכידות המשפחתית.

הפרדה בין העסק למשפחה ומיסוד הניהול

הפרדה בין העסק למשפחה ומיסוד הניהול – הגדרת גבולות ברורים בין המשפחה לעסק ויצירת הפרדה כספית וניהולית; יצירת מערכות ניהול הכוללות הנהלה פעילה ובה בני משפחה ועובדים חיצוניים וכן דירקטוריון המהווה את מועצת המנהלים ובו מכהנים בעלי העסק ודירקטור חיצוני.

ליווי ופיתוח מנהלים ותהליכי שינויי בעסקים משפחתיים

ליווי ופיתוח – פיתוח וליווי מנהלים ובעלי תפקידים; פיתוח וליווי תהליכי שינוי בעסק המשפחתי תוך מתן תשומת לב לתקשורת הפנים והחוץ ארגונית, טיפול בהתנגדויות ואמצעים להנעה ותגמול, התאמת המבנה הארגוני למצב החדש.

תקשורת בעסק ובמשפחה

תקשורת בעסק ובמשפחה – בניית תקשורת פתוחה וכנה כאמצעי ליצירת דיאלוג אפקטיבי בין בני המשפחה במישור המשפחתי ובקשרים בתוך העסק. ייעוץ למשפחות הנמצאות במאבקי כוח, כעסים ותסכולים ומציאת פתרונות לתקשורת היוצרת תהליך שינויי ארגוני, אפקטיבי ומקדם. הייעוץ מקיף את כל בני המשפחה.

גישור עסקי

גישור עסקי – במקרים של חילוקי דעות בין מנהלים ושותפים עסקיים, אנו נייצג נאמנה את כל הצדדים ונחתור לגיבוש דרכי פשרה לסיום הסכסוך,  נשמש "קו תקשורת" במקרים של אי שיתוף פעולה בין הצדדים ונסייע בליווי הניהול או בביצוע ניהול במיקור חוץ עד להשגת פתרון שיהיה מקובל על הצדדים, במטרה למנוע פגיעה בעסק.

מעבר בין דורי

מעבר בין דורי – דאגה לדור השני ולדור המייסדים – אנו נספק פתרונות מעשיים להמשכיות העסק תוך שמירה על שלמות המשפחה: תקנונים, הסכמי שותפות, הסכמי העסקה, הסכמי העברת רכוש מדור לדור, הסדרי פרישה לדור המייסדים, שמירה על שווי הרכוש העסקי והפרטי, חלוקת והעברת מניות, חלוקת דיווידנדים ועוד.

ייעוץ ותכנון פיננסי משפחתי

ניהול כלכלת המשפחה – הצורך בניהול פיננסי מושכל רלוונטי כמעט לכל משפחה, בכל שלב של חייה: החל מהקמת המשפחה, דרך גידול הילדים והשאיפה לחסוך להגשמת תכניות שונות ועד היערכות לגיל השלישי ולמצבי סיכון. הדבר נכון שבעתיים לגבי משפחות שבהן אחד מבני הזוג או שניהם מנהלים עסק עצמאי, שבו ההכנסות אינן קבועות, ובעיקר כאשר אין הפרדה בין תקציב המשפחה לתקציב העסק.

יועץ כלכלת המשפחה מטעמנו יבצע מיפוי של הצרכים, המגבלות התקציביות והסיכונים האפשריים, ויספק לכם כלים ושיטות לניהול התקציב המשפחתי והפרדתו מתקציב העסק, הגשמת מטרות כלכליות, חסכון בהוצאות המשפחה, יציאה ממצבי סיכון והגעה לעצמאות כלכלית.

אולי יעניין אותך גם :

אימון לעסקים משפחתיים

ייעוץ לעסקים משפחתיים וניהול כלכלת המשפחה

ייעוץ לעסק חקלאי משפחתי

ניהול עסק משפחתי

0 תגובות

השאירו תגובה

מעוניין להצטרף לדיון?
תרגיש חופשי להשתתף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.