הרבה מאוד ארגונים המגיעים בשלב כזה או אחר במהלך "חייהם" לרגעי משבר ונמצאים "ברוטינה" עסקית שוחקת. כל אלה הינם סימפטומים של תקיעות עסקית, חוסר בחזון משותף, חוסר בכיוון ומטרות מוגדרות, אקלים ארגוני לא תקין, חוסר – בידע ניהולי מתקדם, בעבודת צוות, חוסר בשילוב תחומים ומערכות (משאבי אנוש, הנדסת תעשיה וניהול, שיווק ומכירות, תדמית עסקית, ניהול פיננסי, מחשוב ועוד), קצרים בתקשורת, עומסים לא שווים בין בעלי תפקידים, חוסר במבנה ארגוני וכדומה.

מדובר בתהליך שלמעשה מחייב שינוי תפיסה בחברה וכולל צעדים מעשיים המהווים שינוי לעיתים מהותי בהתנהלות הנוכחית של העסק. ניהול תקין בארגון חייב להיות ער לקיבעון או שחיקה או הירדמות או חוסר ידע ניהולי מקצועי במערכת ולבצע ניתוח שיזהה את הכשלים שמביאים לכישלון עוד בטרם היווצרותם. צמיחה היא הכיוון הרצוי ואם יש כשלים שאין באפשרות המנהל להתמודד איתם או שאינו מזהה אותם, זה הזמן לערב חברה המתמחה בייעוץ ופיתוח ארגוני (ניהול משאבי אנוש, פסיכולוגיה ארגונית, הנדסת תעשיה וניהול, פיתוח ארגוני, סוציולוגיה ועוד).

יועצי הפיתוח ויעוץ ארגוני הם אלה שמתפקידם להסתכל מחוץ לארגון. מבחוץ הרבה יותר קל לזהות ולנתח את פעילות החברה, את הליבה, ואת התהליכים שהחברה עוברת ו/או צריכה לעבור על מנת לעבור ממצבה הנוכחי לפעילות בריאה ויעילה יותר.

יועץ ארגוני אמור להכין את המבנה המיטבי למען תפקוד ארגוני נכון. חשוב לציין כי הצלחת התהליך אינה תלויה רק במקצועיותו של היועץ הארגוני או חברת פיתוח ארגוני כזו או אחרת.
פעילויות פיתוח ארגוני הן: פיתוח צוות, הערכה ואבחון ארגוני, פיתוח קריירות, E-learning, חניכה / אימון Coaching, חדשנות, פיתוח מנהיגות, ניהול כשרונות, ניהול שינויים.

נושאים רלוונטים נוספים:

אבחון ארגוני

ייעוץ אסטרטגי וארגוני לעסק שלך