איך להוסיף ערך לחברה?

טיוב והשבחת חברות היא העלאת ערך החברה על ידי פעולות פיננסיות וניהוליות: פעולות פיננסיות, שעיקרן שינוי מבנה ההון, מינוף החברה, וכתוצאה מכך העלאת שווי החברה, פעילויות ניהוליות כמו הגדלת ההכנסות, הקטנת ההוצאות ושיפור תהליכים.

מכירת עסק

המטרה בסופו של תהליך היא מכירת העסק או החברה או הארגון במחיר טוב הרבה יותר מהמצב הקיים וברווחים גבוהים יותר. בנוסף, עם שיפור ברמת הרווחיות והערך של החברה לאחר הטיוב והשבחת החברות, היכולת של החברה להגיע לתוצאות עסקיות טובות יותר, משפר גם את יכולתה לקבל אשראי בנקאי או חוץ בנקאי טוב יותר. נראות טובה יותר של החברה מעלה את המוניטין המקצועי והסיכוי למכירה שלה.

כלומר, לא רק שהערך הכלכלי שלה עולה אלא גם הסיכוי של החברה להימכר עולים, כמו גם הסיכויים שלה לקבל דירוג אשראי טוב יותר.

הסיבות או המצבים בהם נדרשת פעולה של טיוב והשבחת שווי חברה :

מכירה של חברה. הוספת-צרוף שותף נוסף. לקראת פירוק שותפות ומכירה. העלאת הערך לקראת הכנסת משקיע. קבלת אשראי בנקאי או חוץ בנקאי. דירוג אשראי חיצוני. שיתופי פעולה מסחריים. לקראת תהליכי הגדלת פעילות עסקית. איתור גורמים המונעים הגדלת רווחים. העברה בין דורית בחברה משפחתית. החלפת הנהלה של חברה. דרישה של דירקטוריון בארגון.

כאשר מדובר בהשבחה, הכוונה לשיפור הפעילות העסקית של החברה בכל הרמות והרבדים. ההשבחה נוגעת בפעילויות שמשפיעות על הרווח הנקי, באופן ישיר ולעיתים עקיף. הרווח הנקי משפיע בצורה הדומיננטית ביותר על שווי החברה.

שיפורים שמשפיעים על הרווח הנקי משפיעים הרבה יותר מאשר הגדלת מחזורי הפעילות כתוצאה מהגדלת היקף המכירות. הגדלת היקף המכירות מגדילות את שורת ההכנסות, אך גם את ההוצאות, ואילו השבחה משפרת את שורת הרווח, כמעט ללא הוצאות נוספות.

הקטנת הוצאות והגדלת הרווחיות היא אחת השיטות להגדלת רווחיות העסק, לדוגמא: הקטנת הוצאות המימון המכבידות על הפעילות השוטפת. הוצאות מימון יכולות לגרום להקטנת הרווח, הגדלת ההפסד או לעיתים לחדלות פירעון.

בתחום השבחת חברות, יש להבחין בין הסימפטום שהוא הוצאות המימון, אך הבעיה האמתית היא הצורך במימון שנובע מבעיות שורש. הסימפטום ניתן לפתרון קל יחסית, אך אם לא מגיעים לבעיית השורש או לתהליך ומתקנים אותו, הסימפטום ישוב ויצוץ. לכן, דרך איתור הסימפטום יש להגיע לבעיית השורש ולטפל בה.

מה אנחנו עושים

החל משיפור תזרים המזומנים של הארגון. הקטנת היקף החובות מלקוחות ע"י ביצוע גביה נכונה ואפקטיבית. ניהול מלאי אופטימאלי. שיפור בתהליכי ההרכשה והרכש הכוללים בארגון. יוצרים נהלי עבודה פנים ארגוניים. טיוב רמת האנשים שעובדים בחברה. לגורם האנושי משקל גדול וכבד בקביעת ערכן של חברה. הגדלת פעילות המכירה רווחית ושווקי הארגון. הדרכה של המנהלים לשיפור יכולת קבלת החלטות והמנהיגות שלהם. בדיקה מקיפה לכלל הוצאות של הארגון וצמצומן (הוצאות קבועות ומשתנות). שיפור היעילות והאפקטיביות של החברה שבלעדיהם אין שיפור והעלאה אמתית של שווי החברה. תפקידינו לוודא שאתם בעלי החברה מקבלים את התשואה הגבוהה ביותר הקיימת בשוק לחברה שלכם. אנו מוודאים שאתם שומרים על הערך החשוב מכל – שם, מוניטין, מותג, ומשיגים ממנו את הערך הגבוהה ביותר שניתן.

אולי יכול לעניין אותך :

ייעוץ ופיתוח עסקי

ייעוץ ארגוני

פגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום

ייעוץ עסקי

המומחה בדרך אליך!

השאר/י כאן את פרטיך ונקבע לך פגישת אבחון ראשונית
ללא תשלום וללא התחייבות!

* שדה חובה