4 סיבות לפנות לאימון אישי

מאמן אישי – אימון אישי הוא אחד הכלים האפקטיביים ביותר ליצירת שינוי רצוי. הדבר נכון הן לגבי שדרוג החיים האישיים והן כשהמטרה היא השבחת ההתנהלות העסקית. כדאי לדעת כי אימון מנהלים ועובדים הוא אופציה מומלצת הן במצבי משבר והן בתקופות של שגשוג. למעשה, בכל נקודת זמן עשוי תהליך אימון שמועבר על-ידי איש מקצוע מיומן לשדרג במידה ניכרת כל עסק, קטן כגדול.

ישנן 4 סיבות עיקריות לכדאיות הפנייה לאימונים אישיים

זיהוי חסמים בדרך למיצוי היכולות והסרתם, העלאת רמות המוטיבציה של המנהלים והעובדים גם יחד, שיפור התקשורת הבין-אישית ודרכה ההתנהלות השוטפת בעסק והקניית כלים מעשיים לטווח הארוך (עבודה עצמית, זיהוי יכולות וכיצד להשתמש בהן, התמודדות עם קשיים, הגברת המוטיבציה, התארגנות וקבלת החלטות, ניהול זמן, הגברת האסרטיביות ועוד…).

1. זיהוי חסמים והסרתם

סיבה טובה אחת לפנות לאימון אישי במסגרת פיתוח עסקי היא זיהוי כל החסמים שמונעים מהמנהל או העובד להביא לידי ביטוי את מלוא יכולותיו, וכמובן הסרתם כך שניתן יהיה להגיע למיצוי מוחלט של ההון האנושי בחברה או בארגון.

זיהוי החסמים מבוסס על אינטראקציות מעמיקות עם העובדים והמנהלים, שימוש במתודולוגיות מתחום האימון וקבלת הכוונה ע"י מאמן אישי שהוכחו כמוצלחות והתבוננות מבחוץ שמאפשרת שיקוף מדויק של המצב. בהקשר זה כדאי לציין כי ההבדל בין ייעוץ עסקי לבין אימון אישי במסגרת עסקית הוא שהאימון מתמקד בחוזקות, ביכולות ובמכשולים הקיימים בתוך המנהל או העובד, בעוד ייעוץ עסקי יותאם מתוך התבוננות בארגון או החברה כולה, על החוזקות, היכולות והמכשולים הקיימים בה בתור עסק. בעזרת הידע והנסיון המעשי החיצוני שיש לבעל מקצוע, ובהתבסס על התנהלותה הנוכחית של החברה למול שאיפותיה, מקנה ייעוץ עסקי את הכלים המעשיים הדרושים לחברה או הארגון להגשמת והשבחת העסק כולו – תקשורת בין אישית בתוך החברה וכן למול שותפים חיצוניים, ייעול העבודה במחלקות השונות, מיקוד והגדרת יעדים ועד המתודולוגיה אשר תאפשר הגשמת אותם יעדים ארגוניים.

2. העלאת רמות המוטיבציה

רובנו נמצאים במקום העבודה שעות רבות מדי יום ובלא מעט מקרים ממשיכים למלא את התפקיד שמוטל עלינו גם אחרי שחזרנו הביתה. במצב שכזה, באופן טבעי עם הזמן נשחקת רמת המוטיבציה גם של העובדים המסורים ביותר וגם של מנהלים בכל הדרגים. על-מנת להתגבר על תופעה זו, שמזיקה מאוד לכל סוגי העסקים, משתמשים מאמנים אישיים בעלי ניסיון בתהליכי אימון לעסקים בכלים שונים שמטרתם יצירת מוטיבציה. המחקרים שנעשו בשנים האחרונות בנושא זה, מחזקים את הידיעה כי מוטיבציית העובדים ניכרת גם בביצועיהם. ע"י העלאת המוטיבציה בקרב העובדים בכל הדרגים ובחברה ככלל, ניתן לחזק את חוסנה של החברה ויותר מכך, ליצור סביבת עבודה נעימה במיוחד אשר העובדים גאים לקחת חלק בה ובהצלחתה.

חשוב להדגיש כי סיבה זו רלוונטית הן במסגרת פיתוח עסקים קטנים, שבהם למוטיבציה של כל עובד משקל נכבד בהצלחת העסק, והן בעסקים גדולים שבהם לכאורה לכל פרט משקל מופחת במארג הכולל של החברה, אולם בפועל, מאחר שגם שרשרת חזקה במיוחד עלולה להיקרע אם יש בה חוליה רופפת אחת, הרי שאין להמעיט בחשיבותה של המוטיבציה של כל עובד ועובד.

3. שיפור התקשורת הבין-אישית

סביבת עבודה נעימה ומעצימה היא מפתח חשוב להצלחתו של כל עסק. יחד עם זאת, בכל מקום בו ישנם בני אדם ייתכנו ביניהם קונפליקטים ואף סכסוכים, ולכן אחד המרכיבים של אימון במסגרת ייעוץ ופיתוח עסקי הוא שיפור מיומנויות התקשורת הבין-אישית של העובדים בכל הדרגים. ניתן להשיג מטרה משמעותית זו הן דרך אימונים אישיים והן דרך אימונים קבוצתיים. בפרט חשוב מרכיב זה של אימון למנהלים, שעבורם תקשורת בין-אישית מיטבית היא כלי יקר ערך שמאפשר להם להפיק את המקסימום מהכפופים להם.

בנוסף מומלץ במיוחד לשפר את התקשורת הבין-אישית בעסק משפחתי. במקרים רבים במסגרת ייעוץ לעסקים משפחתיים מתגלים מתחים רבים, חלקם מתחת לפני השטח וחלקם גלויים ובעלי נוכחות משמעותית. מתחים אלה מאיימים לא רק על תפקוד העסק אלא גם על הלכידות המשפחתית, כך שהתועלת הצפויה לאחר שדרוג יכולות התקשורת כפולה ומכופלת, הן במישור העסקי והן במישור המשפחתי (שממילא ארוגים זה בזה).

4. כלים מעשיים לטווח הארוך

סיבה טובה רביעית לפנות לאימון אישי – מאמן אישי, כדי להשביח התנהלות עסקית היא הכלים המעשיים הרבים שניתן לרכוש בדרך זו, כלים אשר ישמשו את כל הגורמים בחברה או בארגון לאורך זמן רב. מרגיש כי ברצונך לשפר יכולות אישיות, מקצועיות, ניהוליות ועסקיות?

בין הכלים שמקנה אימון ניהולי איכותי :

  • שיפור המוטיבציה והרצון להצליח "לפריצת דרך אישית ועסקית".
  • שיפור המוטיבציה והרצון לנצח Killer instinct.
  • טיפוח מנהיגות.
  • שיפור מיומנות ניהול ועבודה בצוות.
  • איתור ופיתוח יתרונות אישיים למינוף עצמי ולמען הארגון.
  • טיפוח איכויות אישיות: אסרטיביות, שפת גוף, לבוש וגינונים, סגנון דיבור.

אולי יעניין אותך גם :
אימון אישי

אימון אישי למנהלים

אימון מנהלים ועובדים

אימון עסקי

אימון עסקי משפחתי

ייעוץ ארגוני

יועץ ארגוני

ייעוץ ניהול

0 תגובות

השאירו תגובה

מעוניין להצטרף לדיון?
תרגיש חופשי להשתתף!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.