התקשרו עכשיו!
בלוג - מאמרים, חדשות ועדכונים

הנך כאן:

פגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום הזמן עכשיו!

תן לעסק שלך את הדחיפה שהוא זקוק לה. היועצים שלנו יגיעו אליך לפגישת היכרות ללא התחייבות וללא תשלום. לאחר הפגישה נבנה עבורך תוכנית עבודה מעשית לקידום העסק, כולל הצעת מחיר ולוח זמנים לביצוע.

לתאום פגישה :

המומחה בדרך אליך!

השאר/י כאן את פרטיך ונקבע לך פגישת אבחון ראשונית

ללא תשלום וללא התחייבות!

מה מאפיין מנהלים מנהיגים?

מנהיגות – מנהלים מנהיגים הם אנשי חזון. יש במוחם תמונה ברורה וציורית של היעדים שלדעתם הם חייבים להשיג, ואחר כך הם ממקדים את כל האנרגיות שלהם כדי להשיג אותם. מקור החזון שלהם הוא במאוויים הרגשיים העמוקים שלהם ובאמונות הבסיסיות שלהם אודות עצמם, והחברה שלמענה הם פועלים.

לפני שנים רבות, גון סקאלי פרסם ספר על ניסיונו כמנכ"ל חברת המחשבים אפל. מאז אמנם החברה עברה עליות וירידות חדות, אבל בכל זאת, כדי לצטט קטע מדבריו:

חברות מונעות ע"י חזון ולא על ידי מדיניות. אנו מתכוונים לשנות את הדרך שבה אנשים עובדים חושבים ולומדים עם כלים עתירי-ידע. עש לנו תאווה בלתי מתפשרת להפוך את הכלים האלה  נגישים יותר, ויצירתיים יותר. אחד המרכיבים הבסיסיים ב"חזון" של אפל הוא, שעבודה צריכה להיות מהנה.

הלקוח החשוב ביותר כאן הוא, שהחברות המצליחות ביותר מונעות על ידי חזון, ולא על ידי מדיניות. קיים הבדל מהותי בין חזון ומדיניות, הוא מתבטא במילה "תאווה".

במחקרים שנערכו בקרב עובדים בעשרות חברות גדולות בעולם, נמצאו 26 מאפיינים קריטיים לתפיסת מנהל מנהיג:

הגינות, סובלנות, הבנה, הקשבה, אמינות, התלהבות, תמיכה, יושר, יחס שווה לכולם, איזון נכון בין פתיחות לשמירת מרחק, כבוד הדדי, הכרה והערכה לעבודה טובה, תקשורת פתוחה, התייעצות עם אחרים, מתן גיבוי בעת הצורך, החלטיות, גישה חיובית, שמחת חיים, אהבה אמיתית לאנשים, יכולת הגדרת מטרות, השתדלות עבור אחרים, חמלה, אמינות, מתן תגמול הולם, נכונות להתמודד עם אתגרים ומערכת עקרונות מוצקה.

אולי יעניין אותך גם :

מנכ"ל / סמנכ"ל במיקור חוץ

סגנונות ניהול / מנהיגות – מתגמלת, יצירתית ומעצבת

חשיבות תפקיד מנהל משאבי אנוש

שיטת גמבה בניהול – מנהל היכן המקום האמיתי שלך?

סמכות – אומנות האצלת סמכויות בניהול

שגרת ניהול טובה למנהלים או לא?

שתפו את הפוסט

Call Now Button