התקשרו עכשיו!

הנך כאן:

ייעוץ בהנדסת תעשייה וניהול – Industrial engineering

פגישת ייעוץ ראשונית ללא תשלום הזמן עכשיו!

תן לעסק שלך את הדחיפה שהוא זקוק לה. היועצים שלנו יגיעו אליך לפגישת היכרות ללא התחייבות וללא תשלום. לאחר הפגישה נבנה עבורך תוכנית עבודה מעשית לקידום העסק, כולל הצעת מחיר ולוח זמנים לביצוע.

לתאום פגישה :

חברת ייעוץ תעשייה וניהול – מהנדס תעשייה וניהול ויועץ ארגוני, ייעוץ תעשייה וניהול פרויקטים, תעשיה וניהול פרויקטים

ייעוץ בהנדסת תעשייה וניהול – שטרן יועצי ניהול מתמחים במגוון התחומים של הנדסת תעשייה וניהול, במטרה ליצור סביבת עבודה יעילה וחיובית ולמקסם את התועלת מהמשאבים החומריים והאנושיים העומדים לרשות העסק.

בין אם אתה מתכנן להקים עסק או מפעל חדש, להכניס קו ייצור נוסף, לבצע שינויים ארגוניים בחברה, להתרחב, להצטמצם או לשפר את הקיים – אנו נסייע לך להתמודד עם סוגיות כמו: כמה ומתי כדאי לייצר? איך לנהל את המלאי באופן יעיל? איך לנצל את חומרי הגלם? מה יעלה את התפוקה של העובדים? ועוד. המומחים שלנו ילוו אותך לאורך כל הדרך, החל מ ניתוח ואיתור בעיות, דרך השוואה בין חלופות אפשריות ובחירה בפתרון האופטימאלי ועד יישום, מעקב ובקרה כוללים, לשיפור ביצועי העסק.

תחומי ההתמחות שלנו:

גיבוש, בנייה ויישום של אסטרטגיה תפעולית

ייעוץ הנדסת תעשייה וניהול – האסטרטגיה התפעולית נגזרת מחזון החברה ו האסטרטגיה העסקית הכוללת. מטרתה היא לזהות מוקדם ככל האפשר את האתגרים התפעוליים של הארגון, לגבש דרכי פעולה ולהיערך בהתאם בכל אחד ממרכיבי העולם התפעולי – תכנון, רכש, לוגיסטיקה, מלאים, ייצור, הנדסה, איכות, טכנולוגיית ייצור וכדומה. זאת במטרה לקדם את יעדי העסק ולשפר את תוצאותיו העסקיות. קרא עוד. . .

הקמה, העברה ושדרוג של מערכי מפעלים ומרכזים לוגיסטיים

אנו מספקים מענה ללקוחותינו במשימה המורכבת של תכנון, הקמה, העברה או שדרוג של מוקדי פעילות שונים, ובהם: מפעלים, קווי ייצור, מרכזי אחסנה ואספקה ומרכזי שרות. הטיפול כולל ליווי מקצועי החל משלב הגדרת הצרכים ואיתור שטח מתאים, דרך תכנון פונקציונאלי לאופטימיזציית הרווחים, האיכות ועלויות ההקמה והתפעול, ועד ביצוע בפועל של התהליכים הנדרשים. בנוסף, אנו מספקים ייעוץ לאחזקת המפעלים, לצורך הארכת חיי הציוד ומניעת תקלות. קרא עוד…

תכנון הפיקוח על מערכי ייצור, פרויקטים ומערכי שרות

ייעוץ הנדסת תעשייה וניהול – תכנון הפיקוח מקנה לעסק ניהול מיטבי של משאביו, אל מול המשימות והפרויקטים העומדים בפניו ומערך הלקוחות שלו.
שרותינו בתחום זה כוללים:

תכנון פיקוח ייצור (תפ"י)

תכנון פיקוח ייצור (תפ"י) – התפ"י הוא החוליה המקשרת בין הייצור למכירות, באמצעות תכנון מיטבי של הקצאת משאבים – הן מבחינת כמויות והן מבחינת עמידה בלוח זמנים. זאת במטרה לאפשר לארגון להתייעל, לשפר תהליכים ולספק את הביקוש למוצריו בעלות תפעול מינימלית.

תכנון פיקוח פרויקטים (תפ"פ)

תכנון פיקוח פרויקטים (תפ"פ) – המטרה היא לתכנן ולפקח על ביצוע משימות מוגדרות, כך שיתבצעו בהתאם ללוח זמנים נתון, באיכות הנדרשת ובעלות מינימלית, החל מניהול שוטף של משימות, תקציב, סיכונים והמשאב האנושי בפרויקט וכלה בביצוע והפקת לקחים.

תכנון פיקוח מערכי שירות (תפ"ש)

תכנון פיקוח מערכי שירות (תפ"ש) – שיפור קשרי לקוחות, הן מצד מתן השירות והן מצד הגביה, כולל: שיפור תהליכים, קיצור זמני פעולה ותגובה, מתן שירות איכותי, תקשורת אפקטיבית והתמודדות עם מצבי שירות מורכבים.

תכנון פיקוח גידולים חקלאיים, בתחומי החקלאות ומשקים חקלאיים (תפ"ג)

תכנון פיקוח גידולים חקלאיים, בתחומי החקלאות ומשקים חקלאיים תפ"ג) – תכנון ביצוע ותיעוד מבוקר של פעולות חקלאיות בתחום גידול ואיסוף גידולי שדה, עצים וגידולים אחרים, של הרבעת בעלי חיים, וכן יי צור מגוון מוצרי משק ומוצרים מן החי ואיחסונם. זאת לצורך מכירה או משלוח על בסיס קבוע לסיטונאים ולארגוני שיווק או למכירה בשווקים.

קרא עוד…

הנדסת ארגון ושיטות (או"ש)

בעזרת חקר התהליכים אנו נייעץ לך כיצד לשפר קווי ייצור או תחנות עבודה, ובכך להוזיל את עלויות הייצור, לשפר את זרימת החומרים והמידע בארגון ולהקנות לחברה יתרון מול מתחריה. שרותינו בתחום כוללים:

חקר שיטות עבודה – חקר ביצועים

חקר שיטות עבודה – חקר ביצועים – ביצוע תצפיות ומדידות עבודה הן לקווי ייצור והן לתחנות עבודה ידניות – לשם קביעת תקני ביצוע, איתור בעיות בזרימת החומרים, התכנון או בסידור תחנת העובד, חישובי יעילות של עובדים ומערכות כבסיס לתכנון מערכת תגמולים לעובד. כל זאת במטרה להגדיל את פריון העבודה ולקצר זמנים.

מדידת עבודה

מדידת עבודה – מדידה וקביעת הזמן התקני לביצוע תהליכי עבודה מוגדרים (קביעת תקני זמן ותפוקות לעבודות ותהליכים). תכנון – קביעת תקן כוח אדם, קביעת סדר וזימון עבודה לביצוע על רצפת המפעל, איזון קווי ייצור. תמחור – חישוב עלות מרכיב העבודה בעלות הכללית של המוצר / השירות. בסיס לתמחיר הצעות מחיר לביצוע עבודה בקבלנות משנה. חישוב עלות אמצעי הייצור. פיקוח ובקרה – כלי להשוואה בין שיטות עבודה שונות. כלי לפיקוח ובקרה על ביצועי העובדים. בסיס לקביעת שכר עידוד.

שכר עידוד – פרמיה

שכר עידוד – בניה ותפעול מערכת המאפשרת תגמול עובדים על ביצועים גבוהים מהתקן (מתן תמריצים לביצועים שמעל לתקנים שנקבעו). קיימות מספר שיטות לשכר עידוד :

  • מבוססות תפוקה – מדידת התפוקה בפועל ביחס ליעדים.
  • משולבות מספר מדדים (תפוקה, איכות, עמידה במועדי אספקה, רווחיות-הקטנת ייצור חוזר ופחתים, שירות, הערכת מנהל, אי-העדרות).
  • מבוססות יעדים – לפי תוכנית עבודה, עמידה ביעדים שנקבעו בתכנון.
  • חלוקה ברווחי המפעל (בונוסים, אופציות, מניות ועוד…).
  • תגמול אישי או קבוצתי.

ארגונומיה ארגונית

ארגונומיה ארגונית – לייעול מערכות ארגוניות – סוציוטכנולוגיות כולל ה "מבנה הארגוני", ניתוח עיסוקים והגדרות תפקידים, דפוסים ארגוניים ותהליכים. בין השאר מטופלים התחומים הבאים: מיסוד "סטנדרטיזציה" של תהליכים / לפשוט תהליכים מורכבים ולהפוך אותם לסטנדרטים, תהליכי פתיחה וניהול קריאות וסגירת תקלות (לדוגמא: חברות שירות או מרכזים טכניים), עבודת משמרות, לוחות זמנים, סיפוק בעבודה, מוטיבציה, ניהול, עבודת צוות ואחזקה.

כתיבת נהלי עבודה

כתיבת נהלי עבודה – הגדרה מדוייקת של תהליכי העבודה, תחומי אחריות וסמכות ביצוע, והפיכתם לקובץ נהלים כתוב ומחייב, המשמש כלי הדרכה לעובדים החדשים והוותיקים גם יחד.

שיטות לשיפור תהליכי חשיבה ותכנון

שיטות לשיפור תהליכי חשיבה ותכנון – ניתוח שיטות עבודה הקיימות ובניית תהליכי חשיבה ותכנון בארגון, במטרה לספק לו "ארגז כלים" לבדיקה עצמית ונקיטת צעדים לשיפור ושינוי במידת הצורך.

ניתוחי כדאיות ותמחור

ניתוחי כדאיות ותמחור – בנית מערכות לאיסוף נתונים כלכליים לצורך בדיקת עלויות הייצור והתפעול, רווחיות הארגון וחישוב כדאיות ההשקעה בקווי הייצור ובפרויקטים. וכפועל יוצא – קביעת מדיניות רכש, מלאי וייצור.

ניהול רצפת ייצור

ניהול רצפת ייצור – הוצאה לפועל של תוכנית דרישות חומרים ומוצרים באופן יעיל, כלכלי ואיכותי. ובכלל זה הפקת תוכנית עבודה לכל מחלקות היצור.

צוואר בקבוק

הסרת "צוואר בקבוק" ואופטימיזציה של "תהליכי ליבה" בתעשייה, בשרשרת האספקה ובניהול פרויקטים – המונח נלקח בהשאלה מצווארו של הבקבוק שהוא צר מגוף הבקבוק ולכן מגביל את תנועת הנוזל היוצא מהבקבוק. המעבר צר יותר, ולכן תנועת הנוזל בצוואר הבקבוק, מואטת. צַוואר בקבוק הוא המשאב או גורם הייצור המאלץ (או מגביל), במערך המפעל / בשרשרת האספקה / בניהול פרויקטים. למשאב זה קיבולת (יכולת ייצור) קטנה מזו הנדרשת, כך שהוא אינו מסוגל לבצע את כל המשימות המוטלות עליו, ומגביל את ביצועיו הכוללים של המפעל / שרשרת האספקה / ניהול פרויקטים. התפוקה הכוללת של מערכת זו תהיה שווה לתפוקת משאב "צַוואר הבקבוק". הסרת צוואר בקבוק מסוים, לעיתים אינה פותרת את הבעיה הקיימת, אלא מקדמת את צוואר הבקבוק לתחנה הבאה בזרימת התהליך.

ניהול ושיפור תהליכי אחזקה

ניהול ושיפור תהליכי אחזקה – העיקרון הוא למנוע תקלות או השבתות ציוד ע"י תוכנית אחזקה ידועה מראש, המתבססת על תחזוקת הציוד לפי הוראות היצרן והדרישות בשטח. ניהול התוכנית ע"י מערכות מידע ייעודיות לתחום האחזקה. מערך האחזקה עשה צעד נוסף ע"י פיתוח דרכי טיפול בציוד, המבוססות על בקרת תקינות שוטפת של המערכות, בנקודות קריטיות בהן קיימת סבירות גבוהה להתפתחות תקלות עוד לפני שמתגלים סימני המצוקה.

אחזקה יצרנית כוללת TPM

אחזקה יצרנית כוללת TPM – אחזקה יצרנית כוללת, הינה גישה יישומית חדשנית לניהול הציוד, להפחתת תקלות ולמניעת בזבוזים בכל סביבת עבודה. ניהול הציוד ומניעת בזבוזי אנרגיה, חלפים, השבתות, פחת חומרים, קיצור אורך חיי הציוד, שעות אחזקה מרובות ועוד, כל זאת תוך כדי ביצוע מדידה ובקרה רציפה על הציוד, איתור ופילוח הזמנים הלא מנוצלים וביצוע פעילויות אחזקה שוטפות. צעדי הביצוע להטמעה אפקטיבית של השיטה : הכרת סביבת העבודה, מיפוי, מדידה וניהול הציוד. פעילות לשיפור יעילות הציוד. הקמת מערך אחזקה אוטונומית (מפעילי המכונות מהווים שותפים לתהליך השינוי ולעשייה בשטח, מפעיל המכונה לוקח חלק פעיל בתהליך האחזקה. באחריות המפעיל לבצע טיפולים יזומים, להעלות בעיות ולהציע הצעות ייעול). ניהול אחזקה מתוכננת. הכשרה-הדרכה ושיפור מיומנויות אנשי אחזקה ומפעלים. הקמת מנגנון למניעת אחזקה. במסגרת תהליך TPM מיישמים את מתודולוגיית 5S בתחנות העבודה.

  • supply-chain-management

ניהול רכש, מלאי ולוגיסטיקה

ניהול הרכש, המלאי והאספקה ללקוחות הוא אחד המרכיבים החשובים לפעילות מוצלחת ולרווחיות של העסק. חברתנו מציעה לכם ייעוץ בתחומים הבאים:

הקמה ושיפור מערך הרכש בארגון

הקמה ושיפור מערך הרכש בארגון – בחירת מקורות הרכש, פיתוחם וקיומם לאורך זמן, פיתוח מדיניות ונהלים, שמירה על רמת מלאי מתאימה, הקפדה על איכות החומרים והרכיבים, מניעת בזבוז וכפילויות, בניית הסכמי רכש וצמצום עלויות ההובלה.

מודיעין עסקי

מודיעין עסקי – אנו נבדוק ונספק לכם מידע חיוני על ספקים וקבלני משנה בשוק, כולל השוואת מחירים, שיטות עבודה, איכות, עמידה בלו"ז הספקה, מוצרים חליפיים וכדומה.

עיתוד וניהול מלאי

עיתוד וניהול מלאי – אנו בודקים ומשפרים את תהליכי העבודה והבקרה, במטרה להגיע למדיניות מלאי אופטימלית, אשר מצד אחד תקטין את העלויות של מלאי עודף, ומאידך תמנע הפסדים אפשריים כתוצאה ממצבי חוסר. הפעילות שלנו מסייעת לארגון בקביעת מדיניות מלאי בהתאם לצורכי מערך הלקוחות, הספקים ותנאי השוק, ומספקת לו כלים ליישום ובקרה של מדיניות זו.

שמירה על אמינות מלאי

שמירה על אמינות מלאי, חשובה ממספר היבטים – זמינות פריטים ללקוחות. בקרה כספית. כיסוי ופיצוי במקרה של אירוע ביטוחי. מניעת חווית לקוח שלילית כתוצאה מחוסר פריט במלאי. שמירה על אמינות מלאי על מנת ליצור שיעור התאמה גבוה בין המלאי הפיזי למלאי הרשום במערכת המידע. טיפול בגורמים המשפיעים על אמינות המלאי : מגוון מק"טים, סבב מלאי, סימון הפריט, יחידת האריזה, גודל הפריט, אופן ניהול המלאי, מדיניות האחסנה באיתורים, הגורם האנושי, תהליכי העבודה במחסן, מערכות המידע, סביבת העבודה, האמצעים הננקטים לשמירה על אמינות המלאי.

תכנון והגדרת עצי מוצר

תכנון והגדרת עצי מוצר – הקמה, ניתוח ושיפור, כולל: הגדרה ואפיון של פריטים (בניית קטלוגים והקצאה של מספרי פריט-מק"ט), הקמה והשלמה של עצי מוצר בכל רמה עפ"י דרישת המערכת ההנדסית, בדיקת עצי מוצר כנגד ניפוקים בפועל, ניתוח תמחירי של עצי מוצר – קביעת מחירי עלות ומכירה, הכנת קטלוגים ומחירונים, הוזלת עלויות והגדלת הרווחיות.

אבחון ושיפור שרשרת האספקה (SCM)

אבחון ושיפור שרשרת האספקה (SCM) – יצירת אופטימיזציה של כל החוליות בשרשרת האספקה, אשר תגרום לשיפור מהירות התגובה לשינויים בביקושים, וכתוצאה מכך – להעלאת הרווחיות של העסק ולמיצוב גבוה יותר לעומת המתחרים.

ניהול לוגיסטי

ניהול לוגיסטי – שיפור וייעול תהליכים לוגיסטיים לאורך כל שרשרת האספקה, במטרה לספק את הכמות הנכונה, בזמן הנכון, במקום הנכון, באיכות הנכונה ובעלות הנכונה.

קרא עוד…

 

ניהול האיכות

שיפור מתמיד של איכויות הניהול, העבודה, התפוקה והמוצרים או השירותים של הארגון, לצורך הגברת הרווחיות ולהעלאת שביעות הרצון של הלקוחות בהווה ובעתיד. אנו נייעץ לכם בתחומים הבאים:

אסטרטגית האיכות

אסטרטגית האיכות – קביעת מערכת יעדים בנושאי איכות והדרכים להשגתם, תוך הגדרה ואפיון של שוק הלקוחות.

הבטחת איכות ומצוינות עסקית

הבטחת איכות ומצוינות עסקית – מערכת מתוכננת ושיטתית אשר תבטיח כי המוצר או השירות אכן יעמדו בדרישות האיכות שהוצבו, ויענו על מלוא צרכי המזמין והמשתמש, כולל: ארגון שיטות העבודה, כתיבת נהלים ומפרטים, הטמעת תהליכים של בקרת איכות והבטחת איכות, ליווי תהליכי הסמכה לעמידה בתקנים ורישום תקנים ועוד.

קרא עוד…

ניהול המידע ומחשוב העסק

ייעוץ בהנדסת תעשייה וניהול – בחירה נכונה של מערכות המידע והטמעה מוצלחת שלהן – זהו המפתח לשליטה, סנכרון ובקרה של כל הפעילות העסקית. אנו נסייע לכם בביצוע כל הפעילות הנדרשת לניהול ממוחשב של העסק:

תכנון והקמת מערכים ממוחשבים

תכנון והקמת מערכים ממוחשבים – הקמה והטמעה של מערכות ממחושבות מסוגים שונים, לצורך תכנון, ניהול אינטגרטיבי ואיסוף נתונים בכל תחומי הפעילות של העסק : ייצור, אחסנה והפצה, הובלה ולוגיסטיקה, קשרי לקוחות, מכירות, רכש, מלאי, בינוי, ארכיון ממוחשב ועוד.

טכנולוגיה לאיסוף וסנכרון המידע בארגון ומחוצה לו

טכנולוגיה לאיסוף וסנכרון המידע בארגון ומחוצה לו – אמצעים לאיסוף וסנכרון מידע ברצפת הייצור ובמחסנים (מחשב PC, מסופון – טאבלט, בקר מתוכנת, סורקי ברקוד, פתרונות ברקוד & RFID). אינטגרציה מלאה למערכת ERP.

איטגרציה של מערכות מידע

אינטגרציה של מערכות מידע – שילוב ואפיון הפתרון הכולל כחלק מהמערכת הכלל ארגונית הוא תיחום האחריות והאינטגרציה בין המערכות השותפות ביישום הפתרון.

קרא עוד…

אולי יעניין אותך גם :

ניהול התפעול, הלוגיסטיקה ושרשרת האספקה

ייעוץ ארגוני – שיפור ופתרון בעיות

מדידת ביצועים ושיפור שיטות עבודה

ניהול המידע ומחשוב העסק

שיטות מתקדמות ועכשוויות להבטחת איכות ומצוינות עסקית

מעבר לתעשייה חכמה ולייצור מתקדם מהו (חדשנות תעשייתית)?

סגנונות ניהול / מנהיגות – מתגמלת, יצירתית ומעצבת

שיפור איכות וביצועי האחזקה – איך ניתן ומדידת השיפור איך אפשר?

המומחה בדרך אליך!

השאר/י כאן את פרטיך ונקבע לך פגישת אבחון ראשונית

ללא תשלום וללא התחייבות!

ייעוץ עסקי
Call Now Button